Tutvustus

14. novembril 2018 toimub Eesti Rahvusraamatukogus GIS-päev

Geograafia ja geoinfosüsteemide (GIS) teabepäeva eesmärgiks on populariseerida geograafiat, geoinformaatikat, kartograafiat ja nendega tihedalt seotud keskkonna erialasid põhikooli ja gümnaasiumi õpilastele ning bakalaureuse tasemel õppivatele tudengitele. Samuti tõsta geograafiaõpetajate teadlikkust GIS-idest ja toetada neid õpilastes geoinformaatika, kartograafia ja geograafia erialade vastu huvi äratamisel. Teabepäeva oluliseks eesmärgiks on ka oskusteabe jagamine – erialaspetsialistid saavad nii omavahel kui ka õpilastele, tudengitele ja õpetajatele oskusteavet jagada.

Teabepäeval tutvustatakse konverentsisaalis erinevate ettekannete näol loodusteaduste õppimisvõimalusi, geograafiateaduse uurimismeetodeid ja GIS-i põhiseid rakendusi erinevates eluvaldkondades.

Lisaks GIS-päevale külastavad sama nädala jooksul GIS spetsialistid Eestimaa koole ning tutvustavad töötoa või loengu formaadis enda tööd (kui oled spetsialist ja soovid kooli rääkima minna või esindad kooli, kes soovib spetsialisti endale külla, registreeri end GeoMentor programmi lehel või kirjuta gispaev@gmail.com).

Teabepäeval osalemine on tasuta.

Osalemiseks täida allolev registreerumisvorm, mille leiad ka siit.