Tutvustus

OOTAME TEID GIS- JA GEOGRAAFIA TEABEPÄEVALE!


14. novembril 2012 kella 10-17 Eesti Rahvusraamatukogus
teabepäev GEOGRAAFIA PANEB PAIKA

Geograafia ja geoinfosüsteemide (GIS) teabepäeva eesmärgiks on populariseerida geograafiat, geoinformaatikat, kartograafiat ja nendega tihedalt seotud erialasid, tõsta geograafia õpetajate teadlikkust GIS-idest ja toetada neid õpilastes geoinformaatika, kartograafia ja geograafia erialade vastu huvi äratamisel. Lisaks on teabepäeva üheks oluliseks eesmärgiks kindlasti oskusteabe jagamine – erialaspetsialistid saavad nii omavahel kui ka õpilastele, tudengitele ja õpetajatele oskusteavet jagada.

Teabepäeval tutvustatakse konverentsisaalis erinevate ettekannete näol loodusteaduste õppimisvõimalusi, geograafiateaduse uurimismeetodeid ja GIS-i põhiseid rakendusi erinevates eluvaldkondades.

 

Lisaks ettekannetele konverentsisaalis:

  •  tutvustavad asutused ja ettevõtted konverentsisaali fuajees tarkvaralahendusi, andmekogusid, publikatsioone, kaarte jm;

Esitlusalal osalemiseks registreeruge siin

  • toimuvad Rahvusraamatukogu arvutiklassis õpetajatele GISi kasutamise ja geograafiateabe otsingu koolitused:

Kestus 60 min., algus kell 11, 13 ja 15.
Arvutiklassi koolitusele saab registreeruda siin

  • on konverentsisaali vastas asuvas väikeses näitusesaalis võimalik tutvuda näitusega “Geodeesiainstrumentide ja katastrikaartide areng”

Rohkem infot siin

  • toimub joonistusvõistluse “Eesti maailmakaardil” ning kaardi koostamise võistluse “Suvised rännakud” tööde näitus ja parimate tööde autasustamine

Kaardi koostamise võistluse kohta saab rohkem infot siit

Joonistusvõistluse kohta saab rohkem infot siit

 

Teabepäev on tasuta. Oodatud on geograafiaõpetajad, spetsialistid, ametnikud, tudengid, õpilased ja teised geograafiahuvilised.

One thought on “Tutvustus

  1. Pingback: GIS päev Eesti Rahvusraamatukogus «